عایق رطوبتی


عایق رطوبتی چیست؟

عایق های رطوبتی که بیشتر با نام ایزوگام شناخته شده اند امروزه در امور مربوط به ایزولاسیون ساختمان، دیوار، استخر، راهسازی، کانال انتقال آب و بسیاری دیگر از کاربرد های عمرانی مورد استفاده قرار می گیرند، ایزوگام نام بازرگانی نوعی از عایق های رطوبتی برای پوشاندن پشت بام، استخر و مانند آن است که برای جلوگیری از نفوذ آب در سازه ها به‌کار می‌رود.


عایق رطوبتی ورزفلکس
عایق رطوبتی ورزفلکس ورزیران

تاریخچه عایق های رطوبتی پیش ساخته

عایق بندی رطوبتی ساختمان‌، پشت بام، استخر، مخازن و منبع آب که تا چهل سال گذشته به صورت سنتی با آسفالت و قیر گونی انجام می‌ شد با پیدایش عایق‌های رطوبتی پیش ساخته و مزیت‌ استفاده از این نوع عایقبندی به تدریج جای خود را به قیرگونی دادند. امروزه در بیش‌تر ساختمان‌ها در مرحله پی و فونداسیون (واترپروف بتن) ، دیوار حائل، سرویس‌ بهداشتی و پشت بام، ایزولاسیون با لایه عایق رطوبتی پلیمری انجام می‌ شود.


انواع عایق رطوبتی

عایق رطوبتی بر اساس ماده اصلی تشکیل دهنده آن به دو نوع تقسیم می‌شود:

۱- عایق رطوبتی پلیمری
عایق رطوبتی پلیمری ورزیران که با نام تجاری ورزفلکس ثبت شده است (و به ایزوگام ورزیران نیز شناخته شده است) شامل يك غشاء 4 ميليمتری از قير اصلاح شده با پليمر SBS (استايرن- بوتادين- استايرن) به همراه يك لايه تقويت كننده پلی استر می باشد. سطح خارجی با پودرهای معدنی و سطح داخلی عايق به منظور جلوگيری از چسبيدن نوار در طول مدت انبار شدن و جابجايی با فيلم پلی اتيلن و يا فيلم پلی پروپيلن پوشانده می شود که در ایزولاسیون ساختمان، عایق سرویس بهداشتی، عایق دیوار حائل، عایق استخر، عایق مخازن بتنی، عایق منبع آب، و ایزوگام پشت بام کاربرد دارد.

2- عایق رطوبتی اکسیده
عایق های رطوبتی قیر اکسیده از قیر دمیده تولید می شوند و دارای خواص و کیفیت محدودتری نسبت به عایق های رطوبتی پلیمری مانند ورزفلکس هستند و بنابراین قیمت این نوع عایق رطوبتی پایین تر می باشد.


عایق رطوبتی ورزفلکس
اجرای عایق رطوبتی ورزفلکس ورزیران

عایقهای رطوبتی اقتصادی ورزیران

شرکت ورزیران در نیمه دوم سال 1398 اقدام به تولید عایقهای رطوبتی خود با نام تجاری ورزپلاست نمود. مهمترین تفاوت عایقهای رطوبتی ورزپلاست ورزیران با محصولات پیشین آن، قیمت اقتصادی و رقابتی آن جهت استفاده در کاربردهای عمومی ساختمان است. با توجه به اینکه در تولید عایقهای رطوبتی ورزیران از پلیمرهای APP و SBS برای اصلاح خواص فیزیکی قیر، انعطاف پذیری و دوام محصول نهایی استفاده می شود، در بین فعالین بازار به عنوان عایق های رطوبتی با کیفیت بالا و متمایز شناخته می شود.
عایقهای رطوبتی ورزپلاست ورزیران با حفظ کیفیت و بسیاری از خواص منحصربفرد گروه ورزفلکس، در عایقبندی دیوارهای داخلی و خارجی، عایقبندی استخر و پشت بام ساختمان کاربرد دارند.


تفاوت عایقهای رطوبتی ورزفلکس و ورزپلاست

عایق های رطوبتی ورزفلکس و ورزپلاست شرکت ورزیران کلیه نیازهای مجریان پروژه های عایقبندی ساختمان را پوشش می دهند. به طوریکه با توجه به اهمیت و محل اجرای عایق، می توان با مشاوره با کارشناسان شرکت ، محصول مناسب را انتخاب کرد.
عایق های رطوبتی گروه ورزفلکس از نوع عایقهای الاستیکی بوده که توسط قیر اصلاح شده با پلیمر SBS تولید می شود. این پلیمر بهترین اصلاح کننده قیر بوده و سبب می شود محصول نهایی دارای خواص بسیار عالی جهت استفاده در پروژه های حساس شود. عایقهای رطوبتی ورزفلکس در پروژه های مهمی مانند برج آزادی، ایران مال تهران و بسیاری دیگر ... مورد استفاده قرار گرفته است.
عایق های رطوبتی گروه ورزپلاست از نوع عایقهای پلاستیکی یا به اصطلاح ایزوگام می باشند که توسط قیر اصلاح شده با پلیمر APP تولید می شود. ورزپلاست با روکشهای آلومینیومی و طرحدار و در بسته بندی گلد، سیلور و برنز تولید و عرضه می شود.

Web Site: www.varziran.com Tel: 021-88773124 Fax: 021-88780963

تماس با ما

کارخانه
قزوین، بلوار شهید بهشتی، جاده نجف آباد، کارخانه ورزیران کدپستی: 3415948351
تلفـن: 33343888-028
فکس: 33349680-028

دفتر مرکزی
تهران، بلوار آفریقا، نرسیده به پل میرداماد، کوچه عمدی، شماره ۴ کدپستی: 1518954714
تلفـن: 88773124-021
فکس: 88780963-021
واحد فروش: